uefa champions league

LIGA ŠAMPIONA

Arsenal „mora“ da pobedi Bajern, Čelsi u Kijevu

Fudbaleri Arsenala sutra protiv Bajerna imaju imperativ pobede kako bi ostali u trci za plasman u osminu finala Lige šampiona posle lošeg starta u elitnom takmičenju.
Londonski tim doživeo je iznenađujuće poraze od Dinama i Olimpijakosa, posle čega mora da „vadi fleke“ protiv tima koji se možda nalazi u najboljoj formi u Evropi.
Bajern je u Nemačkoj nanizao devet pobeda, plus dve u Ligi šampiona, ali Venger veruje da može da prekine fantastičnu seriju Bavaraca.
-Istina je da nemamo rezultate u Ligi šampiona i to nas boli. Možda smo mislili da ćemo lako savladati prva dva rivala, ali sada moramo da ispravimo stvari – rekao je Venger za sajt kluba.
Najveći adut Bajerna biće napadač Robert Levandovski, strelac 12 golova na poslednjih šest utakmica.
-Nadam se da ćemo igrati još bolje u Ligi šampiona – poručio je Poljak.
U drugom meču F grupe u Zagrebu, Dinamo dočekuje Olimpijakos u duelu koji bi pobednika pogurao pred vrata naredne faze.
Čelsi, slično kao i gradski rival, pred moranjem je u Kijevu, protiv Dinama, koji je uzdrman porazom u derbiju od Šahtjora (3:0).
Murinjova ekipa posle utakmice protiv Aston Vile (2:0) nagovestila je izlazak iz krize, ali za povratak samopouzdanja potrebno je još trijumfa.
Porto neće imati težak zadatak na Dragau protiv izraelskog Makabija, koji predvode srpski trener Slaviša Jokanović i golman Predrag Rajković.
Fudbaleri BATE Borisova imaju ispred sebe veliku Barselonu i meč za uživanje, nakon što su u Belorusiji oborili Romu (3:2) u prošlom kolu.
Rimljani gostuju u Leverkuzenu i porazom bi se najverovatnije oprostili od nastavka takmičenja u Ligi šampiona.
U okviru H grupe sastaju se Zenit – Lion i Valensija – Gent, u slučaju da domaći slave praktično će biti među najboljih 16 u Evropi.
E grupa:
BATE Borisov – Barselona
Bajer Leverkuzen – Roma
Tabela: Barselona 4, BATE 3, Bajer 3, Roma 1.
F grupa:
Arsenal – Bajern Minhen 
Dinamo Zagreb – Olimpijakos
Tabela: Bajern 6, Olimpijakos 3, Dinamo 3, Arsenal 0.
G grupa:
Porto – Makabi Tel Aviv
Dinamo Kijev – Čelsi
Tabela: Dinamo 4, Porto 4, Čelsi 3, Makabi 0.
H grupa:
Zenit – Lion
Valensija – Gent
Tabela: Zenit 6, Valensija 3, Gent 1, Lion 1.
Sve utakmice igraju se u standardnom terminu od 20.45 sati.

Povezana vest:  Sutra 26 godina od tragedije na "Hejselu"