partizan metalacMetalac iznenadio Partizan, crno-beli na -19

Fudbaleri Metalca napravili su iznenađenje pobedivši u Gornjem Milanovcu ekipu Partizana sa 1:0 (1:0) u 16. kolu Superlige Srbije.
Metalac je do istorijskog, prvog trijumfa nad Partizanom posle 10. duela, došao golom Nemanje Mladenovića iz penala u 16. minutu.
Tim Ljubinka Drulovića doživeo je peti poraz u domaćem takmičenju, ostvarivši samo jednu pobedu u poslednje četiri utakmice, i praktično se oprostio od titule pošto mu vodeća Crvena zvezda sada beži ogromnih 19 bodova.
Tragičar meča bio je štoper crno-belih Miloš Ostojić, koji je prvo skrivio penal posle starta nad Đenićem, a potom zaradio isključenje već u 30. minutu.
Fudbaleri Partizana i pored igrača manje imali su šanse da izjednače, ali su Šaponjić, Stevanović (stativa) i Babović bili neprecizni.
Ujedno, Metalac je zabeležio prva tri boda u Gornjem Milanovcu ove sezone, koji će mu puno značiti u borbi za opstanak.
Utakmica nije mogla da prođe bez incidenta, nakon što je sudija Dejan Dimitrijević u finišu prvog poluvremena na kratko prekinuo meč jer je njegov pomoćnik poliven vodom sa dela tribine gde se nalaze gostujući navijači. Međutim, do kraja nije bilo problema na tribinama.
Rezultati i strelci:
Mladost Lučani – Jagodina 2:0 (Saša Jovanović 6, 69)
Radnički Niš – Borac Čačak 0:1 (Zorić 54)
Radnik Surdulica – Spartak 1:0 (Ovusu 73)
Metalac – Partizan 1:0 (Mladenović 16. penal)
Odigrano juče:
Crvena zvezda – OFK Beogard 4:1 (Srnić 44, 64, Jovanović 62, Vijeira 81 – Simić 90)
Javor – Novi Pazar 1:1 (Gafurov 60 – Radivojević 53)
Voždovac – Rad 1:0 (Marinković 32)