Southampton Bournemouth

Tadić zapažen u pobedi Sautemptona nad Bornmautom

Fudbaleri Sautemptona pobedli su večeras gostujući Bornmaut sa 2:0 (2:0) u 11. kolu engleske Premijer lige, uz još jednu dobru partiju Dušana Tadića.
Tadić je bio asistent kod drugog gola Gracijana Pelea, kada je „biciklicom“ izbacio jednog defanzivca Bornmauta i odlično centrirao italijanskom napadaču na glavu.
Srpskog vezistu je u 80. minutu zamenio Vord Praus, nakon što je Vanjama dobio drugi žuti karton.
U strelce se upisao i Stiven Dejvis, posle odlične akcije celog tima i dodavanja Rajana Bertranda.
Ekipa Ronalda Kumana je ovim trijumfom skočila na deobu šestog mesta sa 17 bodova, dok je Bornmaut ostao 17. sa sedam.
Rezultati i strelci:
Everton – Sanderlend 6:2 (Delofeu 19, Kone 31, 62, 76, Koates 55, Lukaku 60. – Defo 45, Flecer 50)
Sautempton – Bornmaut 2:0 (Dejvis 31, Pele 36)
Odigrano juče:
Kristal Palas – Mančester Junajted 0:0
Mančester Siti – Norič 2:1 (Otamendi 67, Jaja Ture 89. penal – Džerom 83)
Njukasl – Stouk 0:0
Svonsi – Arsenal 0:3 (Žiru 49, Koščelni 68, Kembel 73)
Votford – Vesthem 2:0 (Igalo 39, 48)
Vest Bromvič Albion – Lester 2:3 (Rondon 30, Lambert 84. penal – Marez 57, 64, Vardi 77)
Čelsi – Liverpul 1:3 (Ramires 4 – Kutinjo 45+3, 74, Benteke 83)