UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE, REZULTATI
Debakl Partizana, sigurne pobede Borusije, Napolija i Lacija

Fudbaleri Partizana ubedljivo su poraženi u gostima od Atletik Bilbaa (5:1), a sigurne pobede ostvarili su Borusija Dortmund, Napoli i Lacio u večerašnjim utakmicama 4. kola Lige Evrope.
Crno-beli su razočarali igrom, posebno u drugom poluvremenu, pretrpeli drugi poraz u L grupi, ali i dalje imaju šanse da se domognu naredne faze takmičenja.
Napoli je kod kuće isprašio danski Mitjiland (5:0) i već osigurao plasman u narednu rundu, kao i Borusija, koja je u Dortmundu slavila protiv Gabale (4:0).
U nemačkom timu posle duže pauze u kombinaciji za sastav bio je srpski defanzivac Neven Subotić, ali je presedeo na klupi.
S druge strane, napadač Filip Đorđević bio u centru pažnje u ekipi Lacija pošto je postigao oba gola u pobedi nad Rozenborgom (2:0), kojom je rimski klub učvrstio vođstvo u G grupi.
Viljareal je posle preokreta savladao Dinamo iz Minska (2:1), a veliko iznenađenje priredio je albanski Skenderbeg, koji je kod kuće ubedljivo trijumfovao nad Sportingom iz Lisabona (3:0).
Rezultati:
A grupa: Ajaks – Fenerbahče 0:0, Seltik – Molde 1:2.
Tabela: Molde 10 bodova, Fenerbahče 5, Ajaks 3, Seltik 2.
B grupa: Rubin Kazanj – Liverpul 0:1, Sion – Bordo 1:1.
Tabela: Sion 8, Liverpul 6, Bordo 3, Rubin 2.
C grupa: Borusija Dortmund – Gabala 4:0, Krasnodar – PAOK 2:1.
Tabela: Borusija Dortmund 10, Krasnodar 7, PAOK 3, Gabala 1.
D grupa: Briž – Legija Varšava 1:0, Napoli – Mitjiland 5:0.
Tabela: Napoli 12, Mitjiland 6, Briž 4, Legija 1.
E grupa: Dinamo Minsk – Viljareal 1:2, Viktorija Plzenj – Rapid Beč 1:2.
Tabela: Rapid 12, Viljareal 9, Plzenj 3, Dinamo Minsk 0.
F grupa: Groningen – Liberec 0:1, Olimpik Marsej – Braga 1:0.
Tabela: Braga 9, Liberec 7, Olimpik Marsej 6, Groningen 0.
G grupa: Sent Etjen – Dnjepar 3:0, Rozenborg – Lacio 0:2.
Tabela: Lacio 10, Sent Etjen 7, Dnjepar 4, Rozenborg 1.
H grupa: Bešiktaš – Lokomotiva Moskva 1:1, Skenderbeg – Sporting Lisabon 3:0.
Tabela: Lokomotiva 8, Bešiktaš 6, Sporting 4, Skenderbeg 3.
I grupa: Belenenses – Bazel 0:2, Leh Poznanj – Fiorentina 0:2.
Tabela: Bazel 9, Fiorentina 6, Leh 4, Belenenses 4.
J grupa: Karabah – Monako 1:1, Totenhem – Anderleht 2:1.
Tabela: Totenhem 7, Monako 6, Anderleht 4, Karabah 4.
K grupa: Asteras – APOEL 2:0, Sparta Prag – Šalke 1:1.
Tabela: Šalke 8, Sparta 6, Asteras 4, APOEL 3.
L grupa: Atletik Bilbao – Partizan 5:1, Augsburg – AZ Alkmar 4:1.
Tabela: Atletik Bilbao 9, Augsburg 6, Partizan 6, AZ Alkmar 3.
Utakmice 5. kola Lige Evrope na programu su 26. novembra.

Povezana vest:  Mesi osudjen na 21 mesec zatvora zbog utaje poreza