Stoke City v Chelsea

Stouk pobedio Čelsi bez Morinja

Fudbaleri Čelsija pretrpeli su treći uzastopni poraz u Premijer ligi, pošto su večeras u gostima izgubili od Stouka sa 1:0 u 12. kolu Premijer lige.Ovo je timu iz Londona bio četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i sedmi u sezoni. Čelsi je igrao bez prvog trenera Žozea Morinja, koji je služio jedan meč suspenzije zbog nedoličnog ponašanja.
Čelsi je imao bolje prilike u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da ih iskoristi.
Stouk je u drugom poluvremenu iskoristio akciju dvojice igrača srpskog porekla, kada je Bojan Krkić inicirao akciju koju je završio volejom Marko Arnautović i savladao nemoćnog golmana „plavaca“ Asmira Begovića.
Čelsi je posle imao dobru šansu preko Pedra, ali nije uspeo da izjednači. Tim iz Londona sada je 16. na tabeli sa 11 bodova. Stouk je skočio na 12. mesto sa 16 bodova.

Povezana vest:  Jugović: Juventus može do finala Lige šampiona