partizan sindjelic kup

Novi kiks Partizana, u Jagodini – 2:2

Fudbaleri Jagodine i Partizana odigrali su večeras nerešeno 2:2 (2:0) u poslednjoj utakmici 17. kola Superlige Srbije.
Partizan je posle prvih 45 minuta bio na rubu poraza, gubio sa 2:0 i imao igrača manje, ali je uspeo da osvoji bod, čak i bio blizu sva tri.
Pretposlednji tim na tabeli prvenstva vodio je golovima Uroša Nikolića i Mladena Popovića, dok je Petar Grbić zbog udaranja laktom Kneževića dobio crveni karton.
Činilo se tada da su crno-beli ne mogu da izbegnu poraz, ali je u finišu u roku od 10 minuta poravnao rezultat preko Valerija Božinova i fantastičnim golom Stefana Babovića.
I onda, neverovatnih poslednjih 10 minuta. Oba tima zaigrala su bez garda, smenjivale su se šanse kod oba golmana, napadač Jagodine Jerković se dva puta obrukao, Deletić veliku šansu propustio, kao i Božinov i Ćirković kada je pogodio prečku.
Ekipa Ljubinka Drulovića ponovo je razočarala, nastavila očajan niz od samo jednog trijumfa u poslednjih šest mečeva, i već sada predala šampionski pehar Crvenoj zvezdi jer zaostaje 21 bod.
Utakmica nije mogla da prođe bez incidenata, pošto su navijači Partizana kod drugog gola Jagodine na kratko prekinuli meč lomljenjem stolica i paljenjem baklji.
Rezultati i strelci:
Rad – Čukarički 0:1 (Ostojić 45)
Jagodina – Partizan 2:2 (Nikolić 10, Popović 44. – Božinov 74, Babović 84)
Juče:
Crvena zvezda – Metalac 2:0 (Matos 15, Vijeira 77)
Borac – Voždovac 1:1 (Vujaklija 72 – Odita 74)
Novi Pazar – Mladost 1:3 (Radivojević 27 – Kitanovski 56, 76, Vajan 71)
OFK Beograd – Radnički Niš 0:2 (Zemljanuhin 46, Ašćerić 76)
Spartak – Javor 0:0
Odigrano u petak:
Vojvodina – Radnik 2:3 (Zličić 20, Stanisavljević 83. penal – Ovusu 22, Stojanović 53. penal, Arsić 70)
Tabela: Crvena zvezda 47 bodova, Borac 31, Čukarički 29, Radnički 28, Javor 26, Partizan 26, Mladost 23, Vojvodina 22, Voždovac 22, Radnik 20, Novi Pazar 20, Metalac 18, OFK Beograd 15, Rad 13, Jagodina 12, Spartak 8 (-4).