Aston Villa v Manchester City

Remi u londonskom derbiju, Kristal Palas iznenadio Liverpul

Fudbaleri Arsenala i Totenhema remizirali su 1:1 (0:1) u londonskom derbiju u 12. kolu engleske Premijer lige.
Arsenal je loše otvorio meč, što je Totenhem iskoristio i u 30. minutu preko Harija Kejna došao do prednosti.
Loše je reagovala odbrana „tobdžija“, a Kejn je u situaciji jedan na jedan sa Čehom, izašao kao pobednik.
Totenhem je i u drugom delu igre imao šanse preko Kejna i Eriksena, ali se nekoliko puta sjajnim intervencijama istakao Peter Čeh.
Kako se utakmica bližila kraju, pritisak Arsenala je sve više rastao, Žiru je promašio nekoliko odličnih šansi, ali se veliki trud tima Arsena Vengera konačno isplatio u 77. minutu.
Posle samo četiri minuta provedenih na terenu, Gibs je iskoristio centaršut Ozila i doneo egal, a sva tri boda sprečio je golman gostiju Ljoris.
Domaći tim nije iskoristio raniji kiks Mančester Sitija da preuzme čelo tabele, pa se Arsenal izjednačio sa Sitijem na deobi prvog mesta sa 26 boda.
U poslednjoj utakmici kola Liverpul je poražen na svom terenu od Kristal Palasa sa 2:1 (1:1).
Tim Jirgena Klopa doživeo je „hladan“ tuš posle nagoveštaja dobrih igara u poslednje vreme, te je na Palas slavio na Enfildu u završnici susreta.
Janik Bolasi doveo je Palas u vođstvo, ali je Kutinjo na asistenciju Lalane doneo poravnanje pred sam kraj prvog dela igre.
U 82. minutu preko Dana Kristal Palas stiže do gola i velike pobede nad favorizovanim rivalom. On se posle kornera i gužve u šensestercu najbolje snasaso i postigao pogodak za veliko slavlje gostiju.