sevilla juventus

Grupa D: Sevilja pobedila Juventus i plasirala se u Ligu Evropa

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas na svom terenu Juventus sa 1:0, dok je Mančester siti sa 4:2 savladao Borusiju Mehengladbah u utakmicama šestog kola Grupe D Lige šampiona.
Sevilja je večerašnjom pobedom, koju je doneo Fernando Ljorente golom u 65. minutu, izborila plasman u Ligu Evropa, pošto je zauzela treće mesto u grupi isped Borusije.
Mančester siti i Borusija Menhengladbah odigrali su veoma uzbudljivu utakmicu u Engleskoj.
Domaćin je poveo golom Davida Silve u 16. minutu, ali je Borusija do poluvremena uspela da stigne do preokreta nakon što su se u listu strelaca upisali Julijan Korb i Rafael u 19. minutu, odnosno 43.
Gosti iz Nemačke nisu uspeli da izdrže pritisak u drugom delu igre. Rahim Sterling je golovima u 80. i 81. minutu doneo preokret „građanima“, da bi pobedu potvrdio Vilfred Boni u 85.
Mančester siti je prvi u grupi sa 12 bodova, drugi je Juventus sa 11, a treće mesto zauzela je Sevilja sa šest, dok je iz daljeg toka takmičenja eliminisana Borusija koja na poslednjem mestu ima pet bodova.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati 17. kola Premijer lige i tabela