Bournemouth v Manchester UnitedBorenmut pobedio Mančester junajted

Fudbaleri Borenmuta pobedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 2:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 16. kola engleske Premijer lige.
Borenumt je drugom uzastopnom pobedom, nakon trijumfa protiv Čelsija potvrdio da je u usponu forme.
Oni su na svom terenu nadigrali najtrofejniji engleski klub i došli do tek četvrte pobede u Premijer ligi.
Borenmut je poveo već u drugom minutu, a spektakularan gol postigao je Džunior Stanislas, koji je direktno iz kornera savladao Davida De Heu.
Mančester je u prvom poluvremenu bio nešto bolji rival, pa je u 38. minutu stigao do izjednačenja, a strelac je bio Maruan Felaini.
Ipak, Borenmut nije pokleknuo posle izjednačenja, pa je pobedu ekipi Edija Houva doneo Džošua King u 54. minutu.
Borenmut zauzima 14. mesto sa 16 bodova, dok je Mančester junajted četvrti sa 29.