STUTTGART-WOLFSBURG

Štutgart posle preokreta pobedio Volfsburg, gol Kostića

Fudbaleri Štutgarta pobedili su danas na svom terenu posle preokreta Volfsburg sa 3:1 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.
Gosti su do prednosti došli u 14. minutu golom Maksimilijana Arnolda na asistenciju Danijela Kalidjurija.
Iako se ekipa Štutgarta nalazi u lošoj formi, a poslednju pobedu su zabeležili 7. novmbra protiv Darmštata, uspeli su da stignu do velikog preokreta.
Prvo je izjednačenje doneo Danijel Didavi u 22. minutu, da bi srpski reprezentativac Filip Kostić u 31. doeno preokret.
Pobedu Štutgarta nakon pet utakmica u Bundesligi potvrdio je Didavi svojim drugim golom u 47. minutu.
Štutgart je utakmicu završio sa desetoricom igrača, pošto je Toni Šunjić u 70. minutu dobio drugi žuti karton.
Štutgart zauzima 15. mesto sa 15 bodova, dok je Volfsburg šesti sa 26.