Arsenal v Liverpool

Arsenal preuzeo prvo mesto, remi Junajteda i Čelsija

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom stadionu ekipu Bornmuta sa 2:0, u 19. kolu Premijer lige Engleske. Arsenal je preuzeo vodeću poziciju u engleskom prvenstvu sa 39 bodova, jedan više od Lestera, koji će se sutra sastati sa Mančester sitijem.
Strelci su bili Gabrijel Paulista u 27. i Mestu Ozil u 63. minutu. Mančester junajted je prekinuo seriju od tri poraza, ali je šest utakmica bez pobede u Premijer ligi, nakon remija na svom stadionu sa Čelsijem bez golova.
Junajted je šesti na tabeli sa 30 bodova, dok je Čelsi na 14. mestu sa 20. Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su celu utakmicu za Čelsi. Vest Hem je izbio na sedmo mesto pošto je posle preokreta sa 2:1 na svom stadionu savladao Sautempton.
Gosti su poveli preko srpskog fudbalera Dušana Tadića u 13. minutu, a pobedu Vest Hemu doneli su Mikal Antonio u 69. i Endi Kerol u 79. Sautempton je ostao na 12. mestu engleskog prvenstva sa 24 boda.

Povezana vest:  Kolo Ture se vraća na teren posle šest meseci suspenzije