FUDBALSKA-LOPTA

Granada pobedila Sevilju, Eibar ubedljiv protiv Betisa

Fudbaleri Granade pobedili su danas na svom terenu Sevilju sa 2:1, u utakmici 18. kola španskog prvenstva, prekinuli niz od dva poraza i izvukli se iz zone ispadanja.
Granada je povela u 17. minutu golom Isaka Sukesa, a vodjstvo je duplirao Adalberto Peneranda u 37. minutu. Jedini gol za Sevilju postigao je Vitolo u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.
Granada je tako ostvarila četvrtu pobedu u prvenstvu i sa pretposlednjeg 19. mesta „popela“ se na 16. mesto sa 17 bodova. Sevilja je prekinula niz od pet utakmica bez poraza i zauzima deveto mesto na tabeli sa 26 bodova.
Fudbaleri Eibara pobedili su na gostujućem terenu Betis sa 4:0 i ostvarili drugu uzastopnu pobedu.
Eibar je poveo u trećem minutu golom Andera Kape, a vodjstvo je duplirao Keko u 17. minutu. Treći gol na utakmici postigao je je Adrijan u 71. minutu, a konačan rezultat u 82. minutu postavio je Borha Baston, svojim devetim golom u sezoni.
Posle sedme prvenstvene pobede Eibar zauzima osmo mesto na tabeli sa 27 bodova. Betis je pretrpeo drugi uzastopni poraz, u poslednjih pet utakmica nema pobedu i nalazi se na 13. mestu na tabeli sa 20 bodova.
Ranije danas Rajo Valjekano i Real Sosijedad odigrali su nerešeno 2:2.
U ostalim utakmicama večeras igraju Atletik Bilbao – Las Palmas, La Korunja – Viljareal i Valensija – Real Madrid.

Povezana vest:  Derbi pripao domaćinu, Junajted - Liverpul 3:1