Real Madrid CF v RC Deportivo La CorunaReal ubedljivo pobedio Deportivo na debiju Zidana

Novi trener Real Madrida Zinedin Zidan pobedom je debitovao na klupi kraljevskog kluba, pošto je njegova ekipa sa 5:0 na stadionu Santjago Bernabeo savladala Deportivo Lakorunju.
Apsolutni junak trijumfa kraljevskog kluba bio je Geret Bejl koji je postigao het-trik.
Madriđani su poveli u 15. minutu golom Karima Benzeme, da bi prednost udvostručio Bejl u 22.
Velšanin je u 49. minutu postigao svoj drugi gol, a u 63. je kompletirao het-trik. Konačan rezultat postavio je Benzema u sudijskoj nadoknadi vremena.
Real je nakon ovog trijumfa ostao na trećem mestu Primere sa 40 bodova, dva manje od lidera Barselone, ali i utakmicom više, dok je Deportivo deveti sa 27.

Povezana vest:  Smanjene plate u Juventusu, sačuvana radna mesta