lopta u mrezi

Ejbaru treća uzastopna pobeda, bori se za Evropu

Fudbaleri Ejbara nastavili su da iznenađuju u španskoj Primeri, pošto su danas na svom terenu sa 2:1 savladali Espanjol.
Ejbar je zabeležio treću uzastopnu pobedu i posle 19. kola španskog prvenstva ima 30 bodova i na šestom je mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Espanjol je 13. sa 21 bodom.
Strelci za pobednički tim bili su Takaši Inui u 15. i Borha Baston u 74. minutu iz penala, dok je pogodak za goste u 22. postigao Đoan Džordan.
Las Palmas je na svom stadionu igrao nerešeno 1:1 sa Malagom. Domaćin je poveo preko Domingesa Tanausua u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Roke Santa Krus u 72.
Malaga je 10. na tabeli sa 24 boda, šest više od Las Palmasa, koji je na 16. mestu.