luis van gaal ryan giggs

Van Gal: Ponekad je i meni dosadno kako igra Junajted

Trener Mančester junajteda Luj Van Gal rekao je danas da mu je bila dosadna igra njegovih fudbalera na pojedinim utakmicama tokom sezone.
-Bilo je utakmica u kojima sam uživao, ali bilo je i onih na kojima mi je bilo veoma dosadno i na kojima sam bio ljut, ali to je fudbal – rekao je Van Gal britanskim medijima.
Ekipa Junajteda je izviždana na poluvremenu utakmice FA kupa sa Šefildom, a hiljade navijača je ranije izašlo sa stadiona. Novinare je zanimalo zašto su navijači izašli sa stadiona pre gola Vejna Runija koji je u 93. minutu iz penala doneo pobedu svom timu sa 1:0.
-Oni nisu mislili da ćemo postići pogodak. Mislim da je zato. A, možda je i zbog gužve u saobraćaju – kazao je Van Gal.
On je istakao da navijači treba da budu srećni sa trenutnom formom ekipe, uprkos činjenici da protiv Šefilda nisu šutnuli u gol do 69. minuta igre. Van Gal je tražio da ga ne porede sa legendarnim trenerom Junajteda Aleksom Fergusonomm.
-Ja nisam Aleks, znate. Svako je drugačiji – rekao je Van Gal kada je odgovarao na pitanje zašto poput Fergusona nije glasao u komunikaciji sa igračima tokom utakmica.
Holandski stručnjak je naveo da to što većina trenera viče sa klupe nema stvarnog uticaja na ekipu.

Povezana vest:  Ivanović smenjen, novi trener Vojvodine Aleksandar Veselinović