tottenham Hotspur v Sunderland
Totenhem pobedio Sanderlend

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu Sanderlend sa 4:1 u prvoj utakmici 22. kola engleske Premijer lige.
Totenhem je do trijumfa došao posle preokreta, pošto je Sanderlend poveo u 40. minutu golom Patrika van Anholta.
Ipak, domaćin je na stadionu Vajt Hart Lejn veoma brzo stigao do izjednačenja preko Kristijana Eriksena u 42. minutu.
Nastavak susreta protekao je u potpunoj ofanzivi „pevaca“, a preokret je doneo Musa Dembele u 59. minutu.
Pobedu Totenhema overili su Eriksen svojim drugim golom u 67. i Hari Kejn u 79. minutu iz jedanaesteraca.
Totehnem će nakon 22. kola ostati u vrhu tabele Premijer lige, pošto trenutno zauzima četvrto mesto sa 39 bodova, četiri manje od lidera Arsenala, a četiri više od petoplasiranog Vest Hema, dok je Sanderlend pretposlednji, 19. sa 18 bodova.