Fudbaleri Real Madrida vratili su se na prvo mesto tabele Primere, pošto su večeras u gostima pobedili Leganes sa 4:2.

Real je do trijumfa predvodio Alvaro Morata, koji je postigao klasični het-trik. Gosti su poveli pogotkom Hamesa Rodrigesa u 15. minutu, da bi španski napadač pogocima u 18. i 23. minutu povisio na 3:0.

Povezana vest:  Jankovićeva eliminisana s turnira u Indijan Velsu

Leganes je do poluvremena smanjio na 3:2 golovima Gabrijela i Lusijana, da bi Morata svojim trećim golom u 49. minutu postavio konačni rezultat.

Real sada ima dva boda više od Barselone, koja je ranije danas bez problema pobedila Sevilju sa 3:0. Madriđani imaju i meč manje.

Leganes ima 27 bodova i nalazi se na 17. mestu, sa pet bodova više od timova iz opasne zone.

U ostalim današnjim mečevima, „fenjeraš“ Osasuna je pobedila Alaves sa 1:0 i tako došla do tek druge pobede u sezoni. Pobednički pogodak postigao je Alehandro Berenger u 88. minutu, na asistenciju srpskog internacionalca Gorana Čaušića.

Malaga je u gostima pobedila Sporting Hihon 1:0 i tako goste ostavila u opasnoj zoni, odnosno na 17. mestu, sa 22 boda. Deportivo je kod kuće odigrao 0:0 sa pretposlednjom Granadom.