Huh Jung-Moo_selektor_juzna_korejaSP JUŽNA AFRIKA

Selektor Južne Koreje: Morali smo da pobedimo s većom razlikom

Fudbaleri Južne Koreje startovali su na Svetskom prvenstvu pobedom od 2:0 protiv Grčke, u sklopu grupe B.

Već u 7. minutu je Južna Koreja povela golom Đung-Soa, a pobedu je zapečatio Park Đi-Sung, fudbaler Mančester junajteda, koji je precizan bio u sedmom minutu drugog dela susreta.

Povezana vest:  Krojfov idealan tim bez Ronalda i Mesija

-Morali smo da pobedimo i uverljivije, samo da smo bili mirniji u završnici i konkretniji kod mnogih šansi koje smo pripremili – rekao je izbornik Južne Koreje Hu Đung-Mo i dodao:

– Na poluvremenu sam rekao svojim igračima da igramo i dalje isto, uprkos tome što smo vodili sa 1:0. Tražio sam novu agresiju i novi pogodak. Drago mi je što su me igrači poslušali, ali moramo da ispravimo greške koje prvavimo u završnici.

Povezana vest:  JELEN SUPERLIGA, Stanojević zadovoljan pobedom na teškom gostovanju

Nemac Oto Rehagel, selektor Grčke, bio je, naravno,u sasvim drugačijem raspoloženju.

-Teško mi je da  nešto pametno kažem posle ovakvog starta. Valjda bi se trebali skupiti, pronaći snagu, pokazati zube i maksimalno dignuti našu igru u nastavku takmičenja ove grupe Ovo što smo uradili ne zadovoljava me ni minimalno.