Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedom je počela takmičenje na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, pošto je danas u Parizu pobedila Tursku sa 1:0, u prvom kolu Grupe D.

Hrvatska je pobedila sjajnim golom Luke Modrića u 41. minutu.

Inan Seldžuk je posle gužve u šesnaestercu Turske pokušao da raščisti šutem „makazicama“. Lopta je otišla u vis, a na nju je na oko 25 metara naleteo Modrić i iz prve je šutirao i savladao Volkana Babadžana.

Povezana vest:  Stramaćoni: Jović je veoma interesantan

Hrvatska je imala inicijativu i stvorila je više šansi. Turska je najbolju priliku imala u 29. minutu, kada je Ozan Tufan glavom šutirao iz blizine, ali je Dario Subašić uhvatio loptu na samoj liniji.

Darijo Srna je u 52. minutu pogodio prečku iz slobodnog udarca, a nešto kasnije je iz blizine šutirao pored gola. Ivan Perišić je u 72. minutu takođe pogodio prečku, dok je Babadžan u 79. minutu spasao svoj gol posle šuta Marcela Brozovića.