Fudbaleri Engleske pobedili su danas Vels sa 2:1 u Lensu i tako preuzeli prvo mesto u Grupi B Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Pobedu Englezima doneo je rezervista Danijel Staridž u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Vels je vodio od 42. minuta golom Gereta Bejla, a u 56. je izjednačio Džejmi Vardi.

Vels je poveo lepim golom Bejla, koji je sa više od 30 metara iz slobodnog udarca savladao Džoa Harta, koji je loše intervenisao. Izjednačio je Vardi 10 minuta pošto je ušao u igru, kada je iskoristio lošu intervenciju protivničkog kapitena Ešlija Vilijamsa.

Povezana vest:  PSŽ slavio u Valensijenu, Đorđević strelac za Nant

Engleska je bila dominantna u drugom poluvremenu, a inicijativa joj se isplatila u nadoknadi vremena, kada se Staridž odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i lepim udarcem savladao Vejna Henesija.

Engleska je prva u grupi sa četiri boda, jednim više od Velsa i Slovačke, dok je Rusija poslednja sa jednim bodom.

Poslednje kolo Grupe D igraće se 20. juna, kada će se Vels sastati sa Rusijom, a Engleska sa Slovačkom.

Povezana vest:  Završena polusezona u Sosijete Ženeral superligi, Crveni-Mirijevo postigli tuce golova