joakim_lev_selektor_nemackaSP JUŽNA AFRIKA

Nemci nezadovoljni rezultatom, ali i suđenjem

Fudbaleri Nemačke nisu bili raspoloženi danas posle utakmice sa Srbijom na Svetskom prvenstvu, koju su izgubili sa 1:0, a neki od njih imali su primedbi na suđenje.

Nemačka je imala veliku priliku za izjednačenje iz penala u 60. minutu, ali je šut Lukasa Podolskog odbranio golman Vladimir Stojković, koji je zbog toga proglašen i najboljim igračem utakmice.

Povezana vest:  Čistoća se razgoropadila u Fair Play Zlatnoj ligi!

-Moja je krivica, promašio sam. Prihvatam odgovornost i ne želim više o tome – rekao je Podolski posle utakmice.

Poslednji put reprezenatacije Nemačke nije realizovala penal na Svetskom prvenstvu 1974. godine. Tada je kazneni udarac protiv Poljske promašio Uli Henes.

Napadač Nemaca Miroslav Kloze, koji je u 37. minutu isključen posle starta nad Stankovićem zbog kojeg je dobio drugi žuti karton, rekao je da je u tom duelu išao na loptu.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Danas na Svetskom prvenstvu

-Fudbal je sport sa kontaktom i treba uvek gledati da li je kod kontakta postojala namera. Ja sam išao na loptu – kazao je Kloze.

Kapiten Nemačke Filip Lam takođe nije bio zadovoljan sudijskim kriterijumom.

-Sudija je donosio neke čudne odluke – rekao je Lam, koji je takođe dobio žuti karton na meču.