Mlada fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je večeras u Vićenci nerešeno 1:1 sa Italijom, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2017. godine u Poljskoj.

Srbija je povela golom Milana Gajića u 33. minutu, posle dodavanja Sergeja Milinković-Savića. Izjednačio je Alberto Ćeri u 54. minutu iz jedanaesterca. Prethodno, jedanaesterac je dosuđen posle prekršaja srpskog golmana Vanje Milinković-Savića nad Valerijem Rosetijem.

Povezana vest:  Kasiljas: Modrić je odličan, radujemo se njegovom dolasku

Do kraja utakmice dve šanse u domaćem timu propustio je Federiko Di Frančesko, a sa druge strane dobru priliku promašio je Lazić, kada je u 88. minutu pokušao glavom, ali su protivnički igrači izbacili loptu sa gol linije.

Posle sedam utakmica u drugoj kvalifikacionoj grupi Srbija na trećem mestu na tabeli ima 14 bodova, a Italija, jedina neporažena ekipa u grupi, zadržala je prvo mesto sa 20 bodova.