Fudbaleri Velsa pobedili su večeras u Kardifu reprezentaciju Moldavije sa 4:0 u prvom kolu Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Vels je od prvog minuta utakmice bio mnogo bolji rival na terenu, igralo se uglavnom na polovini Moldavije i samo je bilo pitanje vremena kada će Geret Bejl i saigrači „načeti“ mrežu gostujuće ekipe.

Povezana vest:  Bajern i Siti igraju za prvo mesto u Grupi D

Do prvog gola čekalo se do 38. minuta kada je Sem Voks pogodio za 1:0, posle centaršuta Bejla, dok je na 2:0 povisio Džo Alen u 44. minutu.

Na samom početku drugog poluvremena, u 51. minutu, Bejl je iskoristio grešku igrača Moldavije, izašao je sam ispred golmana Ilie Čebanua i pogodio za 3:0. Isti igrač postavio je konačan rezultat u 95. minutu iz jedanaesterca.

Povezana vest:  Stanojveći spreman i zabrinut pred revanš sa Helsinkijem

Fudbaleri Srbije su u Beogradu odigrali nerešeno s Irskom 2:2, dok je Austrija ranije danas, u prvom meču Grupe D, slavila protiv Gruzije sa 2:1.