Fudbalska reprezentacija Kosova odigrala je večeras u gostima nerešeno 1:1 s Finskom u prvom kolu Grupe I kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.
Finska je povela golom Paulusa Arajurija u 18. minutu, a izjednačenje i bod Kosovu doneo je Valon Beriša u 60. minutu iz jedanaesterca.

Kosovu je ovo bila prva medjunarodna utakmica od kako je primljeno u Fifa.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EP, RASPORED, Srbija dočekuje Italiju, Crna Gora igra sa Engleskom

Fifa je u maju primila Kosovo u svoje članstvo i ta reprezentacija je naknadno ubačena u kvalifikacije za Mundijal u Rusiji.

Istim rezultatom, 1:1, završene su i preostale dve utakmice Grupe I.

Hrvatska i Turska su u Zagrebu odigrale 1:1.

Hrvatska je povela golom Ivana Rakitića u 44. minutu iz jedanaestrca, a bod Turskoj doneo je Hakan Čanhanoglu u trećem minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Povezana vest:  Srpski fudbaleri ubedljivi protiv Velsa u kvalifikacijama

Fudbaleri Ukrajine i Islanda su, takodje, odigrali 1:1.

Alfred Finbogason doneo je prednost Islandu u šestom minutu, dok je Ukrajina izjednačila preko Andrija Jarmolenka u 41. minutu.

Ukrajina je mogla i do sva tri boda, ali Jevgen Konopljanka sedam minuta pre kraja nije iskoristio jedanaesterac.