asamoa_gijan_ganaSP JAR

Gana u četvrtfinalu, Amerikanci idu kući

Reprezentacija Gane plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva koje se igra u Južnoafričkoj Republici. U uzbudljivoj utakmici posle produžetaka reprezentacija Gane pobedila je Sjedinjene Američke Države sa 2:1.

Reprezentativci Gane došli su u prednost već na samom početku utakmice – u 5. minuti. Pogodio je Boateng udarcem sa 17 metara.

Povezana vest:  Superliga: Radnički - Partizan na Čairu, Zvezda na Brdu

Ipak, borbeni Amerikanci nisu se predavali. Izjednačili su u 62. minuti preko Donovana koji je pogodio sa bele tačke. Prethodno je Mensah srušio Dempsija u svom šesnaestercu. Ta dva gola bila su rezultat u 90 minuta igre, pa su pobednika trebali da odluče prvi produžeci na ovom Svetskom prvenstvu.

Opet je Gana veoma rano došla u prednost. Već u 93. minuti pogodio je sjajni Asamoa Gijan, kojem je to bio treći gol na prvenstvu. Ranije je bio precizan sa penala, u susretima protiv Srbije i Australije. Do kraja utakmice Amerikanci nisu uspeli da izjednače.

Povezana vest:  FRANCUKSA LIGA, Rezultati i tabela desetog kola Le Championnata

Gana će u četvrtfinalu igrati sa reprezentacijom Urugvaja, koji je danas pobijedio Južnu Koreju.