Fudbaleri Barselone pobedili su danas na gostujućem terenu Sporting iz Hihona sa 5:0, u utakmici šestog kola španske lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Barselona je povela u 29. minutu golom Luisa Suaresa, a vodjstvo je tri minuta kasnije duplirao Rafinja. Treći gol postigao je Nejmar u 81. minutu, a gol je postigao i Arda Turan u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Nejmar svojim drugim golom na utakmici u 88. minutu.

Povezana vest:  Zvezda: Za nas Tomislav Karadžić više nije predsednik FSS

Šampion Španije igrao je bez jednog od svojih najboljih igrača Lionela Mesija, koji će odsustvovati tri nedelje zbog povrede butine.

Barselona je ostvarila četrvrtu pobedu u prvenstvu i prva je na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid ali uz utakmicu manje.

Sporting iz Hihona pretrpeo je treći vezani poraz i zauzima 12. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Partizan pobedio Smederevo pred manje od 3.000 gledalaca