Fudbalska reprezentacija Irske pobedila je večeras u Dablinu Gruziju sa 1:0, dok su Austrija i Vels u Beču odigrali nerešeno 2:2 u drugom kolu Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Irska je golom Simusa Kolemana u 56. minutu pobedila Gruziju i došla do prvog trijumfa u kvalifikacijama za Mundijal.

Irska je tokom većeg dela meča imala inicijativu, ali nije uspela da postigne više od jednog gola.

Povezana vest:  Novi trijumf Njukasla za treće mesto u Premijer ligi

Mnogo uzbudljivija utakmica odigrana je u Beču izmedju Austrije i Velsa koji je dvaput imao prednost, ali je domaćin na kraju uspeo da dodje do vrednog boda.

Vels je poveo golom Džoa Alena u 22. minutu, da bi Austrija izjednačila u 28. preko Marka Arnautovića.

U sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela meča Vels je ponovo stigao do prednosti, a autogol postigao je Kevin Vimer. Austrija je na početku drugog poluvremena, odnosno u 48. minutu stigla do izjednačenja, a strelac je ponovo bio Arnautović.