Fudbaleri Čukaričkog savladali su danas Metalac sa 2:1, što je prva prvenstvena pobeda kluba sa Banovog brda još od četvrtog kola.

Čukarički posle 13 utakmica ima 10 bodova, a zahvaljujući pobedi nad Metalcem na svom stadionu uspeo je da se pomakne sa poslednjeg mesta na tabeli Super lige.

Metalac je rano poveo, pogotkom Ivice Jovanovića u 11. minutu, ali su Marko Docić u 38. i Lukas Pjasentin u 56. doneli preokret i pobedu Čukaričkom.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Rezultati današnjih utakmica i tabele grupa

Poslednji na tabeli je Borac, koji je sa 2:0 poražen od Rada na Banjici. Strelac za domaćina bio je Bogdan Mladenović u 76. i 79. minutu.

Rad je pobedom izbio na osmo mesto, na kom je prestigao Metalac, koji je ostao na tri boda manje.

Napredak je zabeležio četvrtu vezanu pobedu, pošto je kao gost sa 1:0 golom Marka Gobeljića u 10. minutu pobedio Novi Pazar.

Povezana vest:  Aleksandar Kolarov zaradio povredu u debiju za Mančester Siti

Kruševački klub ima 25 bodova, dva više od Radničkog iz Niša, koji će večeras od 19.00 gostovati Partizanu.

Javor i Mladost igrali su nerešeno 1:1.