Fudbaleri Voždovca plasirali su se danas u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u osmini finala na svom terenu pobedili Spartak iz Subotice sa 1:0. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Jovan Stojanović u 19. minutu.

Voždovac je do gola stigao posle dobre akcije. Miloš Pavlović je proigrao Stojanovića kroz odbranu Spartaka, a on je prodro u šesnaesterac, oslobodio se čuvara i šutirao u suprotni deo mreže za vodjstvo svog tima.

Povezana vest:  LIGA EVROPA, Del Neri ljut što igrači ponavljaju greške

Domaćin je utakmicu završio s desetoricom fudbalera na terenu, pošto je asistent kod gola, Pavlović, u 69. minutu dobio crveni karton. Spartak je u finišu imaju inicijativu, ali je Voždovac uspeo da se odupre i na kraju izbori plasman u četvrtfinale.

Ranije danas Borac iz Čačka je trijumfovao posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca na gostovanju u Jagodini protiv istoimenog kluba iz tog grada. Četvrtfinalne utakmice igraće se 5. aprila naredne godine.

Povezana vest:  Predsednik Azijske konfederacije Al Kalifa podržao Blatera