Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Sanderlenda sa 4:1 u utakmici desetog kola Premijer lige.

Arsenal je, posle sedme pobede od početka sezone, ponovo izbio na prvo mesto na tabeli i ima 23 boda.

Ekipa Arsena Vengera ima tri boda više od Mančester sitija i Liverpula koji svoje mečeve desetog kola igraju kasnije danas.

Povezana vest:  Bajković: Prerano smo počeli da slavimo u Bordou

Sanderlend je i dalje bez pobede i poslednji je na tabeli Premijer lige sa samo dva boda.

Arsenal je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji rival na terenu, imao je i nekoliko dobrih prilika, ali je postigao samo jedan gol. Strelac je bio Aleksis Sančes u 19. minutu.

Tračak nade Sanderlendu doneo je Džermejn Defo koji je u 65. minutu doneo izjednačenje iz jedanaesterca, ali je Arsenal potom za samo sedam minuta rešio sve dileme oko pobednika.

Povezana vest:  Kinezi planiraju da spreče iracionalnu potrošnju na strane fudbalere

Olivije Žiru je u 71. minutu postigao svoj prvi gol u sezoni, a pet minuta kasnije se još jednom upisao u strelce. Konačan rezultat postavio je Sančes u 78. minutu.

Arsenal u narednom kolu dočekuje Totenhem, a Sanderlend ide u goste Bornmutu.