Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se večeras u osminu finala, kolo pre kraja grupne faze Lige šampiona.

Siti je u petom kolu Grupe C igrao nerešeno 1:1 s Borusijom u Menhengladbahu i pred poslednju utakmicu ima tri boda više od nemačkog kluba.

Borusija je vodila golom Rafaela u 23. minutu, a izjednačio je David Silva u nadoknadi prvog poluvremena.

Povezana vest:  Blater: Trostruka kazna zavisi od sudijske procene

Obe ekipe su završile sa igračem manje. U Borusiji je u 51. minutu isključen Lars Štindl, a u Sitiju Fernandinjo u 63.

Siti ima osam bodova, tri više od Borusije, koja će igrati u Ligi Evropa. Prva na tabeli je Barselona, koja je sa 2:0 kao gost pobedila Seltik, golovima Lionela Mesija u 24. i 55. minutu iz penala.

Povezana vest:  Redknap: Ni u jednom trenutku nisam pomislio na penziju

Mačnčester siti će u poslednjem kolu dočekati Seltik, dok će Borusija gostovati Barseloni.