Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Totenhema sa 2:1 u utakmici 13. kola Premijer lige.

Čelsiju je ovo sedma uzastopna pobeda u Premijer ligi, dok je Totenhem upisao prvi poraz od početka sezone.

Kristijan Eriksen je u 11. minutu doneo prednost Čelsiju odlčnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Eriksenu je to bio prvi gol u Premijer ligi ove sezone, a ujedno je i prekinuo Čelsijev niz od 601 minuta bez primljenog gola.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Sven Goran Erikson: Idemo na pobedu protiv Brazila!

Na gotovo identičan način izjednačio je Pedro u 45. minutu na asistenciju Nemanje Matića. Srpskom reprezentativcu je to šesta asistencija čime je postao najbolji asistent u redovima „plavaca“ ove sezone.

Pobednički gol za Čelsi postigao je Viktor Moses u 51. minutu nakon asistencije Dijega Koste.

Čelsi je prvi na tabeli sa 31 bodom, odnosno ima bod više od Liverpula i Mančester sitija, dok je Totenhem peti sa 24 boda.

Povezana vest:  Milojević: Ulazimo u ciljnu ravninu, prvo Napredak

Ekipa sa Stamford bridža u narednom kolu gostuje Mančester sitiju, a Totenhem dočekuje Svonsi.