Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Mega Leks sa 88:79 (20:26, 22:16, 20:15, 26:22), u derbiju 11. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u Partizanu bio je Stefan Birčević sa 15 poena, dok je Vilijam Hečer postigao 14. Uroš Luković doprineo je pobedi sa 12 poena i 10 skokova, dok je Vanja Marinković dao 10 poena.

Najefikasniji u Megi bili su Ognjen Jaramaz sa 16 i Rade Zagorac sa 14 poena.

Ovo je Partizanu bila osma pobeda u sezoni i sada je treći na tabeli. Mega je pretrpela sedmi poraz.

Mega je bolje počela utakmicu i posle četiri minuta igre je vodila 11:2, a nešto kasnije i 13:4. Partizan se vratio u igru trojkama Mihaila Andrića i Vanje Marinkovića i prišao na tri poena zaostatka, 12:15, a nešto kasnije izjednačio i na 17:17. Mega je sačuvala vođstvo pomoću dve trojke Radeta Zagorca, a onda i Jovana Novaka u finišu prve četvrtine, tako da je na prvi mali odmor otišla sa vođstvom 26:20.

Povezana vest:  NBA VESTI, Pobede Oklahome, Majamija i Minesote

Partizan je pojačao odbranu i malo zatvorio reket, da bi posle poena Branislava Ratkovice poveo sa 32:31, prvi put posle početnih 2:0. To vođstvo nije dugo trajalo, jer je Ognjen Jaramaz nedugo potom postigao trojku za vođstvo Mege 37:34. Crno-beli su napravili mini-seriju od 6:0 i poveli 40:37, nakon čega je Jaramaz odgovorio novom trojkom. Oba tima su posle toga iskoristila po napad, tako da je na poluvremenu bilo 42:42.

Povezana vest:  Mršić: Zvezda je u naletu, ali moramo da pobedimo

Mega je drugo poluvreme počela trojkom Kostje Mušidija, posle čega je Alfa Kaba dao dva penala za vođstvo Mege od 47:42. Partizan je tada počeo da postiže poene iz reketa i da igra bolju odbranu, pa je poveo sa 53:51. Đorđe Simeunović je potom postigao trojku, a onda je Partizan odgovorio serijom 9:0 i poveo sa 62:54 u poslednjem minutu.

Povezana vest:  Vujošević: Vratilo nam se za poraze, dolazi naše vreme

Mega je sačuvala aktivan rezultat tako što je Vlatko Čačnar u samom finišu dao koš i dodatno slobodno bacanje, tako da se u poslednju četvrtinu ušlo uz rezultat 62:57.

Partizan je nastavio da igra dobro, ali se Mega držala u igri trojkama. Birčević je doneo crno-belima prednost od 69:62, ali je Jaramaz dao trojku i zadržao „priključak“. Ekipe su posle toga postizale koševe, a domaći tim je ponovo stekao osetniju prednost kada je Birčević dao trojku za 78:71.

Mega se nije predavala, ali je Partizan tadržao prednost, pre svega trojkama Andrića i Hečera.