Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 1:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 15. kola Engleske premijer lige i tako zadržali lidersko mesto u šampionatu.

Čelsi je na stadionu Stamford Bridž od početka utakmice pokušavao da probije bedem VBA, koji je svoju priliku čekao iz kontranapada, ali u tome nisu uspeli sve do 76. minuta kada su defanzivci gostujuće ekipe napravili grešku koju je iskoristio Dijego Kosta.

Povezana vest:  Ronaldov menadžer: Ronaldo možda pređe u SAD

Naturalizovani Španac je na desnom boku oduzeo loptu od jednog odbrambenog igrača VBA, utrčao u šesnaesterac i snažno šutirao sa oko 10 metara iskosa, a golman gostujuće ekipe Ben Foster nije uspeo da je zaustavi. To je bio jedan od ukupno dva šuta Čelsija u okvir gola tokom meča.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Čelsi, dok je Branislav Ivanović nastupao poslednjih desetak minuta.

Povezana vest:  Srbija na Kipru prvo protiv Jermenije, pa sa domaćinom

Čelsi je deveti uzastopnim trijumfom zadržao prvo mesto na tabeli Premijer lige i sada ima 37 bodova, dok je VBA osmi sa 20.