Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu Osasunu sa 3:1, u utakmici 22. kola španskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Real je poveo u 24. minutu golom Kristijana Ronalda, što je bio njegov 14. prvenstveni gol u sezoni. Osasuna je izjednačila golom Serhija Leona u 33. minutu, a novo vođstvo gostima doneo je Isko u 62. Pobedu Realu obezbedio je Lukas golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Povezana vest:  Ivanović: Za nas kvalifikacije tek sad počinju

Real je ostvario treću uzastopnu pobedu u prvenstvu, ukupno 15. i vratio se na prvo mesto na tabeli sa 49 bodova, bodom više, ali i dve utakmice manje od Barselone, koja je ranije danas pobedila Alaves sa 6:0.

Osasuna je pretrpela 14. poraz u prvenstvu i sa samo jednom pobedom poslednja je na tabeli sa 10 bodova.

Povezana vest:  LAV KUP SRBIJA 2011, Igrači Zvezde i Partizana na skeneru

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom terenu Deportivo sa 2:1. Deportivo je poveo u 42. minutu golom Emrea Čolaka, a izjednačio je Iker Muniain u 71. minutu. Pobedu domaćem timu doneo je Aric Aduric golom u 82. minutu.

Atletik je ostvario 10. prvenstvenu pobedu i sedmi je na tabeli sa 35 bodova. Ekipa iz La Korunje je pretrpela drugi uzastopni poraz, bez pobede je u poslednjih pet utakmica i zauzima 16. mesto na tabeli sa 19 bodova, šest od zone ispadanja.

Povezana vest:  Lalatović: Pobeda je poklon gazdi za rođendan