Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas na gostujućem terenu Sporting Hihon sa 4:1, u utakmici 23. kola španskog prvenstva i ostvarili treću uzastopnu pobedu.

Atletiko je poveo u 46. minutu golom Janika Karaska, a tri minuta kasnije izjednačio je Serhio Alvares. Pobedu Atletiku doneo je Kevin Gameiro, koji je ušao u igru u 62. minutu. On je u razmaku od šest minuta postigao sva tri gola. Prvo je bio strelac u 80. minutu, zatim u 81. i u 85. minutu.

Povezana vest:  Srbija čeka Vels, Milijaš pozvao navijače da pomognu

Gameiro je postigao šest golova u 21 prvenstvenoj utakmici, a uglavnom je rezerva pošto trener Dijego Simeone daje prednost Fernandu Toresu.

Atletiko je ostvario 13. pobedu u prvenstvu i ostao je na četvrtom mestu na tabeli sa 45 bodova, pet manje od vodećeg Real Madrida. Sporting Hihon je pretrpeo 15. poraz i nalazi se u opasnoj zoni na 18. mestu sa 16 bodova.