Fudbaleri Intera pobedili su danas na svom terenu ekipu Atalante s ubedljivih 7:1 u utakmici 28. kola italijanske Serije A.

Po tri pogotka za Inter postigli su Mauro Ikardi i Ever Banega, dok se jednom u strelce upisao Roberto Galjardini. Jedini gol za Atalantu postigao je Remo Frojler.

Inter je, posle 17. pobede od početka sezone, četvrti na tabeli Serije A sa 54 boda, dok je Atalanta šesta sa dva boda manje.

Povezana vest:  Galijani: Deda Mraz je još daleko

Sigurnu pobedu ostvario je i Napoli, koji je na svom terenu slavio protiv Krotonea sa 3:0.

Strelci za Napoli bili su Lorenco Insinje u u 32. iz jedanaesterca i 70. minutu i Dris Mertens u 66. minutu sa penala.

Napoli je trenutno drugi na tabeli sa 60 bodova, odnosno ima bod više od Rome koja svoj meč 28. kola igra kasnije danas.

Povezana vest:  Maradona i Bilardo pod sumnjom da su u vezi sa huliganima

Fiorentina je pobedili Kaljari sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Nikola Kalinić u 92. minutu. Ekipa iz Firence je osma sa 45 bodova, dok je Kaljari na 15. mestu sa 31 bodom.

Fudbaleri Kjeva su sa 4:0 slavili protiv Empolija, a Udineze protiv Peskare u gostima sa 3:1.