Fudbaleri Vojvodine i Čukaričkog plasirali su se danas u polufinale Kupa Srbije, pošto su zabeležili sigurne pobede u svojim mečevima.

Vojvodina je u Novom Sadu pobedila Borac iz Čačka sa 5:2, a šest golova postigli su njeni igrači. Domaći tim poveo je 2:0 golovima Filipa Malbašića u 12. i Nikole Trujića u 16. minutu meča. Borac je smanjio autogolom Nikole Kovačevića u 41. minutu, da bi onda u 62. izjednačio preko Milana Maričića.

Povezana vest:  Nejmar ostaje naredne sezone u Pari Sen- Žermenu

Samo tri minuta posle toga Siniša Babić je vratio vođstvo Vojvodini, a onda su se u strelce ponovo upisali Malbašić i Trujić, u 71. i 81. minutu meča.

Čukarički je bio siguran protiv drugoligaša Slobode u Užicu i slavio je sa 3:0.

Golove za Beograđane postigli su Saša Jovanović u 21, Asmir Kajević u 45. i Nemanja Milojević u 88. minutu meča.

Povezana vest:  Srbija pobedom počela učešće na Svetskom prvenstvu

Milojević je sin nekadašnjeg trenera Čukaričkog Vladana Milojevića. Ovo mu je bio debi u prvom timu „brđana“, a gol je postigao samo tri minuta pošto je ušao u igru.

Ranije danas u polufinale se plasirao i Partizan posle pobede nad Voždovcem, dok je u toku meč između Crvene zvezde i Mladosti.