Fudbaleri beogradske Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas na svom terenu pobedili Mladost iz Lučana sa 4:2.

Zvezda je pobedila posle preokreta. Mladost je vodila na poluvremenu golom Radomira Milosavljevića u 45. minutu, pošto domaćin prethodno nije iskoristio nekoliko dobrih prilika, uglavnom preko Ričmonda Boaćija.

Crveno-beli su drugo poluvreme počeli agresivno i ubrzo došli u prednost. Golove su dali Gelor Kanga u 46, Nemanja Milić u 52, Boaći u 58. i kapiten Aleksandar Luković iz penala u 63. minutu.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EP, U prodaji karte za Italiju, deo prihoda za pomoć Kosovu

Zvezdi je posao olakšan posle drugog gola, kada je sudija Novak Simović isključio igrača Mladosti Nikolu Andrića, kome je zbog prigovora pokazao drugi žuti karton. Konačan rezultat postavio je Milan Bojović, iz penala u 70. minutu.

Utakmicu je gledalo malo više od hiljadu ljudi, što je najmanja poseta na stadionu „Rajko Mitić“ ove sezone.

Povezana vest:  Miler: Veoma smo zadovoljni što smo osvojili tri boda

Zvezda se u polufinalu Kupa Srbije pridružila Partizanu, Čukaričkom i Vojvodini, a parovi će biti poznati posle žreba, čiji će datum biti naknadno saopšten.