Fudbaleri Liona pobedili su večeras na svom terenu turski Bešiktaš sa 2:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evropa.

Turska ekipa povela je u 15. minutu golom Rajana Babela. Anderson Taliska je izveo slobodan udarac, odnosno iz prekida dodao loptu do Babela koji je preciznim udarcem savladao golmana francuske ekipe.

Bešiktaš je tu prednost čuvao sve do 83. minuta i pored toga što je Lion silovito napadao i stvarao šansu za šansom.

Povezana vest:  Partizan obeležio 44 godine od finala Kupa šampiona

Inicijativa Liona se isplatila u 83. minutu kada je Korenten Toliso izjendačio na 1:1. Posle ubačene lopte u kazneni prostor iz slobodnog udarca lopta je zakačila jednog igrača Bešiktaša i pala ispred Tolisoa kojem nije bilo teško da je sa nekoliko metara u mrežu.

Od tog gola prošlo je samo šezdesetak sekundi i na semaforu je već pisalo 2:1.

Povezana vest:  Sulejmani propušta i drugu uzastopnu utakmicu protiv Rode

Strelac je bio Žeremi Morel posle velike greške golmana Bešiktaša Fabrija. Golman Bešiktaša nije lepo reagovao pošto mu je saigrač vratio loptu, odnosno nije je ispucao na vreme, pa mu se Morel prikrao s leđa, ukrao loptu i pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Utakmica između Liona i Bešiktaša počela je sa 45 minuta zakašnjenja zbog sukoba navijača dva kluba i ulaska na teren.