Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su danas na svom terenu nerešeno 1:1 sa Svonsijem, u utakmici 35. kola Premijer lige.

Junajted je poveo u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena golom Vejna Runija iz jedanaesterca. Prethodno, penal je dosuđen posle duela golmana Svonsija Lukaša Fabijanskog i Markusa Rašforda, posle čega su protestovali igrači Svonsija.

Povezana vest:  Zvezda bez svojih navijača u Parizu i Liverpulu

Bod Svonsiju doneo je Gilfi Sigurdson golom u 79. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Tokom utakmice povredila su se dvojica fudbalera Mančester junajteda, Luk Šo i Erik Baji.

Junajted je peti na tabeli sa 65 bodova, koliko ima i njegov gradski rival Siti, ali uz utakmicu manje.

Svonsi je ostao u borbi za opstanak, mada je dalje je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 32 boda, dva manje od Hala, prvog iznad crte.

Povezana vest:  Krstajić: Potrebna su nam po dva igrača na svakoj poziciji