Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu ekipu Lestera sa 2:1, u utakmici 37. kola Premijer lige.

Siti je trenutno je treći na tabeli sa 72 boda, dva više od Liverpula koji je na četvrtom mestu. Lester je deveti sa 42 boda.

Pobedu ekipi Pepa Gvardiole doneli su David Silva u 29. i Gabrijel Žesus u 36. minutu golom iz jedanaesterca. Jedini gol za Lester postigao je Šinđi Okazaki u 42. minutu.

Povezana vest:  Bajković: Nije stina je da sam najavio odlazak

Današnji meč će, međutim, ostati upamćen po poništenom golu Lestera iz penala u 77. minutu. Gael Kliši je u kaznenom prostoru oborio Rijada Mareza, a sudija je odmah pokazao na „belu tačku“.

Alžirac je preuzeo odgovornost, izveo penal i pogodio mrežu, ali je sudija Robert Medli taj gol poništio. Marez se, naime, okliznuo i imao dva kontakta sa loptom što nije dozvoljeno.