FUDBALSKA-LOPTAPRIJATELJSKI MEČEVI

Pobeda Barselone, Viljarealova lekcija Totenhemu

Fudbaleri Barselone, prvaci Španijke, bez većine prvotimaca započeli su predsezonsku seriju utakmica gostovanjem u Oslu kod Valerenge.

Pred 18.000 ljudi na stadionu Uleval igrači Hozea Gvardiole slavili su pobedom sa 4:2. Strelci dva gola bili su prvotimci Maksvel i Keita, a u drugom poluvremenu je zaigrao i Zlatan Ibrahimović.

Povezana vest:  Ambasador SAD: Bilo bi dobro da Srbija i SAD odigraju meč

Iste sreće nisu bili fudbaleri Totenhema, koji su na svom Vajt Hart Lejnu stradali od španskog Viljareala izgubivši sa 4:1. Tri gola za goste postigao je Italijan Đuzepe Rosi, a četvrti pogodak je u 86. minuti postigao Marko Ruben. Meksički reprezentativac Đovani dos Santos smanjio je na 2:1 pogotkom u 56. minuti.

Treći gol je Rosi postigao kada je njegova lopta pogodila Vedrana Ćorluku promenivši smer i prevarivši Heurelha Gomesa.