Arsenal-logoArsenal osvojio Emirates Cup

Fudbaleri londonskog Arsenala osvojili su titulu pobednika na pripremnom turniru Emirates Cup, kojem su i domaćini.

Arsenalu je ovo drugi uzastopni, a ukupno treći naslov pobednika u četvrtom izdanju. Pre dve godine trijumfirao je HSV.

Arsenal je do titule stigao zahvaljujući nedeljnoj pobedi protiv škotskog Seltiksa 3-2. Pogotke za “topdžije“ postigli su Karlos Vela, Backari Sanja i Samir Nasri, a istaknuo se i Teo Volkot asistencijama Veli za prvi i Nasriju za treći gol. Posle vođstva domaćina 3-0, u završnom delu meča Seltik je ublažio poraz golovima Darila Marfija i Ki Sung-Yuenga.

Povezana vest:  Partizan pozvao navijače da kupe komplete karata za LE i na druženje s igračima

U prvoj utakmici nedeljnog programa, Milan i Lion odigrali su 1-1. Borielo je postigao gol u 55. minuti za vodstvo “rossonera“, a izjednačio je Briand u 78. minuti nakon centaršuta reprezentativca Bosne i Hercegovine Miralema Pjanića.

Podsetimo i na subotnje rezultate, odnosno na dva remija. Lion i Seltik odigrali su 2-2, a Arsenal i Milan 1-1.

Na ovome turniru se, uz tradicionalna tri boda za pobedu i jedan za remi, dobija po jedan bod i za svaki postignuti pogotak. Na kraju, Arsenal je prvi s osam bodova, Lion drugi s pet koliko je osvojio i Seltik na trećem mjestu, a poslednji je Milan s četiri boda.

Povezana vest:  Garsija na leto odlazi iz Rome, zamena Macari