Fudbaleri Napolija pobedili su danas na gostujućem terenu Udineze sa 1:0, u utakmici 14. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Žoržinjo u 33. minutu. On je nekoliko trenutaka pre toga izveo penal, golman Udinezea je odbranio, ali se lopta vratila do fudbalera Napolija koji je poslao u mrežu.

Povezana vest:  EURO 2012, Jiraček rastužio Poljake u Vroclavu

Napoli je ostvario 12. prvenstvenu pobedu, prvi je na tabeli sa 38 bodova i ima dva više od Intera. Te dve ekipe su jedine neporažene u Seriji A ove sezone.

Udineze je pretrpeo deveti poraz, a drugi uzastopni i zauzima 14. mesto na tabeli sa 12 bodova.

Đenova i Roma odigrali su nerešeno 1:1.

Roma je povela u 59. minutu golom Stefana El Šaravija, a bod domaćima doneo je Đanluka Lapadula u 70. minutu.