Fudbaleri Budućnosti i Novog Pazara odigrali su danas u Dobanovcima nerešeno 1:1, u utakmici 15. kola Prve lige Srbije.Novopazarci su u meču poslednjeg jesenjeg kola poveli golom Denija Pavlovića u 74. minutu, posle kornera koji je sa leve strane izveo Mirko Vučetić.

Domaćin je izjednačio u 87. minutu preko Nikole Jaćimovića, koji je iskoristio jedanaesterac dosuđen nakon kontakta Nebojše Bastajića i Pavlovića u kaznenom prostoru Pazaraca.

Gostujući igrači protestovali su zbog takve odluke sudije Đorđa Maksimovića, koji je tom prilikom isključio Pavlovića, a žute kartone podelio Marku Simiću i Kenanu Ragipoviću.

Osim Pavlovića, Maksimović je udaljio s klupe trenera Novog Pazara Marjana Živkovića i fizioterapeuta Jasmina Džogovića, a igračima te ekipe pokaza je devet od ukupno 10 žutih kartona.

Novi Pazar je jesenji deo prvoligaskog takmičenja završio na osmom mestu sa 20 bodova, dok je Budućnost desetoplasirana i ima 17 bodova.

Povezana vest:  Bajern u finalu nemačkog kupa posle izvođenja penala