milanMilan bolji posle penala protiv Panatenaikosa

Fudbaleri Milana savladali su Panatenaikos rezltatom 5-3 posle izvođenja jedanaesteraca u prijateljskoj utakmici odigranoj u Detroitu. Gol odluke postigao je Daniel Bonera.

Oba su kluba nastupila znatno oslabljena, a u takvom rasporedu snaga prvo je poluvreme pripalo grčkoj ekipe koja je imala i veći posed lopte i veći broj prilika. Ipak, sve su one ostale neiskorištene, baš kao i u drugom poluvremenu, pa se krenulo u šutiranje penala u kojem je uspešniji bio italijanski klub.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA SP 2014 REZULTATI, Rezultati šestog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo

Mrlju na pobedu „rossonera“ stavio je nepravedno poništeni pogodak Sidnija Govoua čiju je loptu iza gol-linije Bonera izbacio.

S bele tačke promašio je Antonios Petropoulas, osmi izvođač po redu. Bonera posle njega nije, i Milan je upisao pobedu.