Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Mladost u Lučanima sa 5:2, u 29. kolu Super lige.

Zvezda je nastavila niz i sada je 18 utakmica bez poraza. Kolo pre kraja regularnog dela prvenstva zauzima prvo mesto sa 76 bodova, osam više od drugoplasiranog Partizana.

Mladost četiri kola nema pobedu i 10. je na tabeli sa 35 bodova, bez šanse za plasman u plej-of.

Povezana vest:  Lev pomešao Srbiju, Hrvatsku i Bosnu

Crvena zvezda je vodila u Lučanima golom Slavoljuba Srnića u 18. minutu, a Mladost je izjednačila u 36. preko Predraga Pavlovića.

Novu prednost Zvezdi su doneli Srđan Babić u 44. i Aleksandar Pešić iz penala u 56. minutu, Pavlović je u 73. smanjio, a potom su Luka Ilić u 82. i Pešić u 84. postavili konačan rezultat.

Čukarički je u drugoj superligaškoj utakmici ostvario važnu pobedu u borbi za Evropu, pošto je rezultatom 4:1 bio bolji od Spartaka.

Povezana vest:  Teri: Lampard najbolji igrač Čelsija svih vremena

Tri pogotka za Čukarički postigao je Marko Docić, dva iz penala u 13. i nadoknadi poluvremena, kao i 72. minutu, a strelac je u 87. bio i Asmir Kajević. Gol za Spartak u 33. dao je Aranđel Stojković.

Ekipa sa Banovog brda treća na tabeli sa 50 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Radnički, dok se Spartak nalazi na petom mestu sa četiri manje.

Povezana vest:  Runi izabran za najboljeg fudbalera Engleske