nikola_zigic_vs_greENGLESKA LIGA

Birmingem siti osvojio bod, debi Žigića

Fudbalski reprezentativac Srbije Nikola Žigić debitovao je danas za Birmingem siti u prvom kolu engleskog prvenstva, a ekipa za koju igra u gostima je remizirala 2:2 protiv Sanderlenda.

Sanderlend je poveo u 24. minutu golom Darena Benta iz penala, a 42. minutu domaćin je ostao sa desetoricom fudbalera zbog crvenog kartona Luka Katermola.

Povezana vest:  Gus Hidink: Vreme je za promene u FIFA-i

Uprkos manjem broju fudbalera na terenu Sanderlend je u 55. Minutu duplirao prednost auto-golom Stivena Kara.

Nekoliko minuta kasnije Žigić je ušao u igru umesto Gerija O’Konora.

Ekipa Birimingem sitija smanjila je zaostatak u 77. minutu preko Stivena Dana, a do boda gosti su stili auto-golom Kirana Ričardsona u 89. minutu.

Novajlija u elitnoj ligi Blekpul u gostima je deklasirao Vigan sa 4:0.

Povezana vest:  PRIPREME PARTIZANA U ANTALIJI, Partizan odigrao bez golova sa Slavijom

Dvostruki strelac bio je Marloh Harvud, a po jedan pogodak postigli su Geri Tejlor-Flečer i Aleks Baptista.

Ubedljiva je bila i ekipa Aston Vile, koja je na svom terenu u Birmingemu savladala Vest Hem sa 3:0. Domaćin je poveo preko Stjuarta Dauninga u 15. minutu, na 2:0 povisio je Stilijan Petrov u 40. minutu, a konačan rezultat postavio je Džejms Milner u 66. minutu.