luka_milivojevic_rad_i_radomir_kokvic_sevJELEN SUPER LIGA

Vojvodina pobedila Javor i preuzela prvo mesto na tabeli

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas u Novom Sadu Javor sa 2:0 i preuzeli prvo mesto na tabeli, a pobede u današnjim utakmicama trećeg kola Super lige Srbije ostvarili su Borac i Spartak. Vojvodina je na svom terenu pobedila Javor sa 2:0 zahvaljujući dvostrukom strelcu Giorgiju Merebašviliju, koji je mrežu ekipe iz Ivanjice pogađao u 45. i 56. minutu.

Novosađani su drugom pobedom u prvenstvu preuzeli prvo mesto na tabeli Super lige sa sedam bodova, a Javor je na 12. mestu sa dva boda. Borac je do druge pobede u prvenstvu došao autogolom Petra Pavlovića u 57. minutu. Ekipa iz Čačka je sada treća sa sedam bodova a Metalac je na 13. mestu sa jednim bodom.

Povezana vest:  Sivić: Večerašnja pobeda samo je korak ka plasmanu na EP

Dosadašnji lider prvenstva Sloboda Sevojno odigrala je u Beogradu bez golova protiv Rada. Izabranici Marka Nikolića sada se nalaze na četvrtom mestu, sa dva boda manje od današnjeg protivnika. Spartak je na svom terenu pobedio Čukarički sa 2:0, a Smederevo i BSK odigrali su nerešeno 1:1.

Sutra od 17 sati igraju OFK Beograd – Partizan i Hajduk – Inđija, a dva sata kasnije počinje utakmica Crvena zvezda – Jagodina.